fbpx

Ostukorvis ei ole tooteid.

5 põhjust miks teha vähemalt kord aastas probiootikumide kuur!

Bio Kult probiootikum

Probiootikumid ei ole mõeldud tarbimiseks ainult antibiootikumravi ajal ja pärast. Alljärgnevalt toome välja viis põhjust, miks teha probiootikumide kuur vähemalt 1 kord aastas:

  1. Aastaaegade vaheldumine. Aastaaegade vaheldumine muudab inimese organismi – muutub toitumine, päevavalgus, keskkond. Kõik see mõjutab meie immuunsüsteemi ning mikrofloorat. Tee läbi probiootikumide kuur kevadel ja sügisel – nii hoiad oma immuunsust tugevana ning vähendad kevadel ja sügisesel viirushaigustesse haigestumise tõenäosust!
  2. Allergia. Allergia on organismi ülitundlikkus mingi allergeeni suhtes. Neid allergeene on erinevaid. Levinumad allergeenid on piimatooted, õi
    etolm, pähklid ja mereannid. Kui sind vaeb toiduallergia, siis võid saada leevendust probiootikumide tarbimisel. Need tasakaalustavad mikrofloorat ja vähendavad allergilist reaktsiooni. Samuti aitavad probiootikumid neid, kes laktoosi ei talu, piimasaadusi tarbida.
  3. Seedetrakti probleemid. Probiootikumidel on otsene tõestatud kasu erinevate seedeprobleemide puhul – kõhukinnisus, kõhulahtisus, gaasid. Piimhappebakterid aitavad ka tõsiste vaevuste ja diagnooside puhul nagu IBS ehk ärritunud soole sündroom ja haavandiline koliit.
  4. Põletikulised protsessid ja seenhaigused. Probiootikumidel võib olla väga tugev toime organismi, kus on põletik või seeninfektsioon. Uuringud näitavad probiootikumide kasu näiteks põiepõletiku või kandidoosi puhul.
  5. Stress ja depressioon. Stress mõjutab organismi seedetrakti ja mikrofloorat. Kui hoida probiootikumidega mikrofloora korras, siis ei jää inimene stressi taseme tõustes nii kiiresti haigeks.

Tutvu meie probiootikumi valikuga SIIN!