Eesti kliima on vahelduv. Suure osa aastast võivaid meid juba aastaaegadest tulenevalt rünnata salakavalad viirused ja pisikud. Üks väärt kodune abimees kõigile pereliikmetele on inhalaator. Miks on hea inhalaator vajalik ja mida aparaadi valikul tähele panna?
Aitab haiguste vastu võidelda
Aurutamine on tõenäoliselt tuttav protseduur mitmetele põlvkondadele – omal ajal sai truult istutud aurava poti kohal, et ummistunud hingamisteedest õhk jälle vabalt liikuma pääseks. Tõsiasi on aga see, et tõbisena pliidi ääres istuda pole kuigi mugav. Rääkimata sellest, kui protseduuri tehakse väikeste lastega, kelle suur avastamisrõõm võib ettevõtmise ka omajagu ohtlikuks teha. Kusjuures kuuma auru üleüldse pigem ei soovitata, eriti palavikuga, mida võib protseduur omakorda tõsta. Nii polegi iganenud protseduurile paremat asendust kui inhalaator. Täpselt nagu aurutamistehnika ise, sobib füsioloogiline lahus hästi, kui ei taheta väikelapsele ravimit anda. Niisamuti on lahus ideaalne ravivõte rasedatele ja imetavatele emadele, kellele on teadagi paljud ravimid keelatud.
Saab kasutada ka ravimite manustamiseks
Hea inhalaatori tunneb ära selle järgi, et sellel on ka ravimite manustamise võimalus – isegi kui funktsioon ei leia kuigi sagedast kasutust, on hea, kui võimalus selleks on olemas. Nii tasub inhalaatorit valides teada, et näiteks ultraheliinhalaatoriga ei saa manustada hormoonravimit. Oluline on jälgida, et inhalaator toodaks võimalikult peenikest aerosooli (MMAD alla 3 μm), et ravim jõuaks sügavale hingamisteedesse – sellega saab kõige paremini hakkama võrktehnoloogial töötav aparaat.
Hea investeering kogu pere tervise heaks
Sageli arvatakse ekslikult, et inhalaatorit kasutatakse ainult imikute ja väikelaste ravimiseks. Tegelikult aitab see niisama hästi täiskasvanuid. Viimasega on tihtilugu heal juhul kursis ainult väikelaste vanemad, kes on laste ravimise kõrvalt näinud, kuivõrd tõhusalt see limaskestapõletikku leevendab. Nii ei sobitu inhalaator üksnes katsikukingiks, vaid selle üle võiksid rõõmustada ka astmaatikud, aga ka sagedaste põskkoopapõletike või ülemiste hingamisteede nakkuste põdejad.
Ideaalne abimees lauljatele ja kõnepidajatele
Mõnes ametis langeb häälepaeltele suur koormus – olgu laulja, näitleja või näiteks õpetaja, kelle töö nõuab palju valjul, selgel häälel jutustamist. Nii juhtub teinekord, et päeva lõpus on endalegi üllatuslikult häälepaelad üpris väsinud ja eelistaks piiksumise või kähisemise asemel hoopis vait olla. Vaikimine pole aga ainus moodus, kuidas koormatud häälepaelu rahustada, teinekord olukord ka lihtsalt ei luba seda. Sellisel juhul ongi hea leevendada ärritust inhalaatoriga.
Saab kõikjale kaasa võtta
Hea inhalaator on see, mille saab kõikjale endaga kaasa võtta, et vajadusel kasutada seda ka näiteks reisil ja väiksematel väljasõitudel. Selleks on oluline jälgida, et inhalaator oleks aku-, patareitoitel või USB-juhtme abil laetav. Niisamuti on tähtis, et inhalaator oleks mõõtmetelt piisavalt väike, et mahuks edukalt käekotti või reisikohvrisse. Praegu kasutusel olevaist vastab nendele tingimustele kõige paremini võrktehnoloogial põhinev inhalaator.
Parim võrktehnoloogiaga inhalaator turul on Air Pro, millel on enneolematult hea hinna ja kvaliteedi suhe. Miks otsustada just Air Pro kasuks?
- Soodne hind, mis ei tule kvaliteedi arvelt
- Eesti Allergialiidu tunnustus
- Laetav (akuga)
- MMAD 2,5 μm
- Lihtne kasutada ja puhastada
- Täiesti hääletu
- Komplektis lisaravimikamber, täiskasvanute mask, laste mask, huulik ja toitejuhe
- Kaheaastane garantii
Osta siit: https://hortusmedicus.ee/toode/inhalaator-air-pro/