fbpx

Ostukorvis ei ole tooteid.

Inhalaatoriga allergia vastu

Allergia all mõeldakse kalduvust ebatavalisele immunoloogilisele reaktsioonile mingi põhjusliku aine ehk allergeeni suhtes. Allergiat tuntakse ka ülitundlikkusena. Allergia võib olla kiiret või aeglast tüüpi. Erinevad reaktsioonitüübid võivad esineda ka samaaegselt. Atoopilised on need inimesed, kellel on kiiret tüüpi ehk IgE vahendatud allergiast tulenevad häired. Astma korral on bronhide limaskestal põletik, mil erinevad ärritajad, sh allergeenid, infektsioonid ja pingutus põhjustavad bronhide vahelduvat ahenemist ja astma sümptomeid.

Allergeene on erinevaid ning need jaotatakse toit-allergeenideks, naha kaudu sisenevateks ehk kutaanseteks allergeenideks, ravimiteks ning inhalatsiooni teel sisenevateks allergeenideks. Inhalaator aitabki sissehingatavate allergeenide poolt põhjustatud allergiasümptomite puhul.

Üheks levinud allergiaks on pollinoos. Pollinoos on õietolmuallergia. Talvel tavaliselt allergiale omaseid sümptomeid ei esine (välja arvatud juhul kui inimesel on ristallergia – allergia erinevate allergeenide vastu). Seisund on väga raske taimede õitsemise perioodil. Tihti esineb kogu hingamisteede limaskesta haarav allergoos. Tekib nohu, aevastamine, nina ja neelu kipitamine, hääle kähedus ning astma sündroom. Kaasuda võib laugude turse ning konjuktiviit (silma sidekesta põletik). Hood tekivad aasal, pargis või metsas käies. Tavalisest respiratoorsest nakkusest eristab pollinoosi see, et viimasega ei kaasne palavikku.

Rohkem erinevate allergiate kohta saab lugeda allergialiidu kodulehelt.

Kuidas inhalaator aitab? Eelkõige võimaldab inhalaator teha aerosooli e udu ning füsioloogilist lahust kasutades ja seda sisse hingates niisutab teie hingamisteid, kust allergeenid e organismile võõrad valgulised osised organismi satuvad ja probleeme tekitavad. Inhalaatorist sisse hingatav aerosool niisutab limaskesti ja te saate allergeeni organismist enne välja nuusata või köhida, kui see jõuab halba tegema hakata. Muidugi ei ole kõik nii lihtne, aga see põhimõte võimaldab teil enda olemist ravimitevabamalt paremaks muuta. Inhalaatoris saab kasutada ka sissehingatavaid ravimeid, mis võimaldab ennast ravida kodus ning puudub vajadus minna haiglasse aerosoolravi tegema.

Vali sobilik inhalator SIIT

Leave a Comment

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga