fbpx

Ostukorvis ei ole tooteid.

Kutse uuringusse

Germaaniumit sisaldavate sokkide mõju labajala vaevustele, funktsioonile ning elukvaliteedile reumatoidartriidi ja psoriaatrilise artriidi korral”

Kutsume Teid osalema uuringus, mille eesmärk on välja selgitada, kas germaaniumit sisaldavatel sokkidel on mõju artriidi korral esinevatele labajala vaevustele (valu, jäikus, turse), funktsioonile ning tervikuna ka Teie elukvaliteedile.

Sobite uuringusse, kui:
  • Teil on diagnoositud reumatoidartriit või psoriaatriline artriit ja Teil esinevad labajala vaevused (valu, jäikus, turse), mis on kestnud vähemalt 6 kuud
  • Olete vähemalt 18-aastane või vanem
  • Olete valmis kandma uuringus ettenähtud sokke vähemalt 8 tundi igas ööpäevas 3 kuu jooksul
  • Teil ei ole pahaloomulist kasvajat
  • Teie labajalal/säärel ei ole kasvajat või teadmata päritolu nahamoodustist

Telefonivestluse käigus teeme kindlaks Teie sobivuse uuringus osalemiseks ning lepime kokku esimese kohtumise Teile sobivas kohas, selle käigus valime välja Teile sobivad sokid, mõõdame Teie keha pikkuse ja -kaalu ning palume täita küsimustikud artriidiga kaasnevate haigusnähtude, jala vaevuste ja elukvaliteedi kohta. Arvutiprogrammi abil määratakse, kas saate kandmiseks germaaniumit sisaldavad või mittesisaldavad sokid. Uuring kestab kolm kuud, selle vältel on vajalik kanda sokke vähemalt 8 tundi ööpäevas. Helistame Teile uuesti pärast seda, kui olete kandnud sokke ühe nädala ning kui olete kandnud sokke kuus nädalat ning täidame küsimustiku koos. Seejärel võtame Teiega uuesti telefonitsi ühendust, et leppida Teile sobivas kohas kokku aeg kohtumiseks ajaks, mil uuringust on möödunud 12 nädalat. Kohtumisel palume taas täita küsimustikud. Ajakulu küsimustikele vastamiseks igal korral on umbes 20-30 minutit. Anname Teile koju kaasa ka päeviku, kuhu palume märkida igapäevaselt sokkide kandmise ajalise kestvuse. Sokid on Teile tasuta ning pärast uuringu lõppu saate need endale jätta. Uuringut viivad läbi Tartu Tervishoiu Kõrgkooli üliõpilased ja kogenud töötajad, uuringus järgitakse kõiki andmekaitse ja konfidentsiaalsuse põhimõtteid. Uuringu andmeid ja tulemusi kajastatakse avalikkusele vaid üldistatud kujul, need pole Teie isikuga seostatavad ning uuringuks on saadud kooskõlastus Tartu Ülikooli inimuuringute eetika komiteelt (protokolli nr. 345/T-23).

 

Osalemiseks palume kirjutada e-posti aadressil kristiine.horrak@gmail.com või helistada telefonil +372 5161909.