fbpx

Ostukorvis ei ole tooteid.

Bio-Kult probiootikum

10.90 19.55 

Mis on probiootikum? Probiootikum on loomulikult terve inimese soolestikus elavate elusate bakterite kogum.

Bio-Kult on 14 bakteritüvest teaduslikult välja töötatud probiootikum. Sobib võtmiseks: antibiootikumiravi korral, reisimise ajal, osana tervislikust dieedist ja raseduse ajal. Sobib nii taimetoitlastele, kui ka beebidele, väikelastele ja lastele.

The original multi-strain Bio-Kult product containing 14 strains of live bacteria for everyday use.

Mis on probiootikum?

Probiootikum on loomulikult terve inimese soolestikus elavate elusate bakterite kogum.

Bio-Kult on 14 bakteritüvest teaduslikult välja töötatud probiootikum ADM Protexin Ltd poolt.

Sobib võtmiseks:

antibiootikumiravi korral, reisimise ajal, osana tervislikust dieedist ja raseduse ajal. Sobib nii taimetoitlastele, kui ka beebidele, väikelastele ja lastele.
Probiootikume ei tuleks tarvitada ainult antibiootikumikuuri ajal. Kuna 80% meie immuunsüsteemist asub soolestikus, siis selleks et püsida terve oleks vaja teha 1-2 kuud kestev probiootikumide kuur läbi kevadel ja sügisel.

Mikrofloora:

Probiootikumid hoiavad seedesüsteemi korras ning aitavad kaasa toitainete imendumisele (sh vitamiinide ja mineraalide).

Organismis on nii patogeensed (halvad bakterid) kui ka mittepatogeensed (head bakterid). Oluline on nende bakterite tasakaal organismis. Kui manustad tugevatoimelisi ravimeid või on su keha stressis, siis võtavad halvad bakterid võimu ja tasakaal organismis läheb paigast. Sellest annab organism sulle märku, kas seedeprobleemidega või allergiatega või nahaprobleemidega. Ägeneda võivad ka muud põletikud. Siis ongi viimane aeg taastada mikrofloora tasakaal ning võtta juurde probiootikume. Probiootikumid on tervisele ohutud ning meie organismile omased, seetõttu ei tasu karta, et äkki saab organism häid baktereid liiga palju. Probiootikume on väga erinevaid. Neid on organismis umbes 500 eri tüüpi ning kõiki ei ole täpselt uuritud. Siiski on kindel see, et mida rohkem erinevaid bakteritüvesid tooted on, seda suurim on tõenäosus, et organism saab just vajalikud bakteritüved.
Lisaks on oluline, et manustatavad bakterid oleksid elusad kogu säilivusaja jooksul ning et bakterite kooslus moodustaks võimsa ja vastupidava sümbioosi.

Bio-kult sisaldab 14 bakteritüve:
 • Bacillus subtilis PXN 21 (Aitab hävitada haigustekitajaid (looduslik antibiootikum), aitab kaasa seedesüsteemi tööle ja soodustab piimhappebakterite kasvu organismis, tõkestab patogeenide pääsu vereringesse parandades soole kudede kahjustusi).
 • Bifidobacterium bifidum PXN 23 (Aitab kaasa seedeprotsessidele ning toitainete imendumisele. Leidub põhiliselt jämesooles, aga ka peensooles).
 • Bifidobacterium breve PXN 25 (Kontsentratsioon väheneb vanusega. Aitab hävitada toksiine ja parandada mikrobioota tööd. Aitab ennetada vedeliku kadu organismis ning seetõttu on oluline nahale ja selle elastsusele).
 • Bifidobacterium infantis PXN 27 (Kontsentratsioon väheneb vanusega. Toetab seedetrakti tööd ning aitab vähendada kõhugaase ja puhitisi).
 • Bifidobacterium longum PXN 30 (Aitab mürkaineid (nitriite) väljutada ning toetab immuunsüsteemi).
 • Lactobacillus acidophilus PXN 35 (Aitab hoida immuunsüsteemi korras ning normaalset kolesteroolitaset).
 • Lactobacillus delbrueckii ssp. bulgaricus PXN 39 (Kooslus Lactobacillus bulgaricus ja Streptococcus thermophilus tüvedest. Toetab seedetegevust sh vähendab kõhulahtisust, tugevdab immuunsust, parandab laktoosi seedimist ja aitab hoida maohappe kontrolli all).
 • Lactobacillus casei PXN 37 (Toetab seedetegevust, aitab kõhulahtisuse puhul ning laktoositalumatuse puhul).
 • Lactobacillus plantarum PXN 47 (Toetab seedesüsteemi ja toodab looduslikke antibiootikume, mistõttu aitab immuunsüsteemi korras hoida).
 • Lactobacillus rhamnosus PXN 54 (Tõhustab immuunsüsteemi ning ennetab hingamisteede haigusi – KÖHA, NOHU, ASTMA. Vähendab riski haigestuda allergiatesse ja antibiootikumiravist tekkivaid kõrvaltoimeid. Toetab naiste vaginaalset tervist.
 • Lactobacillus helveticus PXN 45 (Aitab parandada une kvaliteeti ning vähendada vererõhuprobleemide puhul kõrget vererõhku, suurendada kaltsiumi taset veres).
 • Lactobacillus salivarius PXN 57 (Parandab seedimist, tugevdab immuunsust ja parandab hammaste tervist. Väga vastupidav bakter, mis on suuteline ellu jääma keerulistes tingimustes – näiteks ilma hapnikuta. Leidub jämesooles, peensooles, suus ja vagiinas. Toodab looduslikke antibiootikume ning piimhapes, mis on heaks keskkonnas piimhappebakteritele, aga halvaks patogeensetele bakteritele (E. coli ja Salmonella spp). Aitab pärssida pärmseent e. candidat ja vähendada ärritunud soole sündroomi (IBS)).
 • Lactococcus lactis ssp. lactis PXN 63 (Aitab tugevadada immuunsüsteemi ning on hea sinu nahale. Samuti aitab vähendada riski haigestuda külmetushaigustesse).
 • Streptococcus thermophilus PXN 66 (Palju uuritud bakter, mis asub käärsooles. Tugevdab immuunsust ja parandab seedimist. Toodab laktaasi, mis aitab laktoosi lõhustada. Toodab kehale omaseid antibiootilisi kemikaale, mis aitavad vältida soolehaavandite teket, kõhulahtisust ja IBS sündroomi).
Annustamine:*

1-2 kapslit võtta 1-2 korda päevas söögi ajal. Kui Sa võtad antibiootikume: Võta 4 kapslit päevas, ideaalne kui saad seda teha antibiootikumidest erineval ajal. Jätka probiootikumide võtmist vähemalt üks nädal peale antibiootikumi kuuri lõppu. Reisijale: Üks nädal enne reisi võtta 1-2 kapslit 1-2 korda päevas söögi ajal; reisi ajal 4 kapslit päevas ning jätka probiootikumi võtmist nädal peale reisi. Alla 12 eluaastased lapsed: Pool täiskasvanu kogusest. Raseduse ajal võib Bio-Kult probiootikume võtta, aga soovitav on, nagu iga teise toidulisandi puhul, enne konsulteerida oma raviarstiga. *või nagu määrab Sinu raviarst. Ärge ületage päevaannust.

Koostis:

Tselluloos (täidisena) taimne kapsel (hüdroksüpropüülmetüültselluloos (paksendaja)). 14 erinevat probiootilist bakteritüve Bacillus subtilis PXN 21 Bifidobacterium bifidum PXN 23 Bifidobacterium breve PXN 25 Bifidobacterium infantis PXN 27 Bifidobacterium longum PXN 30 Lactobacillus acidophilus PXN 35 Lactobacillus delbrueckii ssp. Bulgaricus PXN 39 Lactobacillus casei PXN 37 Lactobacillus plantarum PXN 47 Lactobacillus rhamnosus PXN 54 Lactobacillus helveticus PXN 45 Lactobacillus salivarius PXN 57 Lactococcus lactis ssp. lactis PXN 63 Streptococcus thermophilus PXN 66 Kapslis on minimaalselt 2 miljardit probiootilist bakterit (2 x 109 CFU/kapsel), on võrdne 10 miljardi bakteriga grammi kohta.(>1 x 1010 CFU/g).

Allergiaalane teave:

Bio-Kult sisaldab soja ja piimatoodete jääke, mis on vajalikud toote valmistamiseks. Piima jääke on tootes kogustes, mis ei mõjuta laktoositalumatuse all kannatavaid inimesi. Bio-Kult sisaldab 14 probiootilise bakteritüve suuri koguseid, mis on võimelised üle elama mao ülihappelise keskkonna; ei sisalda värvi-, lõhna- ja säilitusaineid. Kapsleid võib neelata tervelt. Võib avada ning segada toidu või joogi hulka. Hoida lastele kättesaamatus kohas. Toidulisandit ei kasutata mitmekesise toitumise ja tervislikku eluviisi asendajana. Hoida toatemperatuuril, niiskuse ja otsese päikesevalguse eest kaitstult. „Parim enne lõppu” – märgitud pakendi põhjal. Tootja: ADM Protexin Ltd., www.bio-kult.co

 

Tutvu ka meie teiste probiootikumidega.

Arvustused

Tooteülevaateid veel ei ole.

Ole esimene, kes hindab toodet “Bio-Kult probiootikum”

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga