RIIKLIKUD SOODUSTUSED

Riiklikud soodustused kehtivad ka ortoosidele. Digiretsepti olemasolul on hüvitise suurus kuni 90%. Ortoose saavad välja kirjutada nii perearstid kui eriarstid digitaalse meditsiiniseadme kaardiga inimestele, kes vastavad meditsiiniseadmete loetelus sätestatud tingimustelele. Hüvitamine ei sõltu sellest, kas inimesel on puue või vähenenud töövõime.

Ortooside vajaduse korral tuleb inimesel pöörduda oma raviarsti (nt perearsti) poole. Kui inimese terviseseisund vastab hüvitamise tingimustele, saab arst välja kirjutada digitaalse meditsiiniseadme retsepti/kaardi.

Sobivad diagnoosid/hüvitamise tingimused soodustuse saamiseks:

  • üks ortoos jäseme kohta kuue kuu jooksul funktsioonihäire kompenseerimiseks pärast operatsiooni või traumat
  • alla 19-aastasele patsiendile ägeda haigestumise või raske kroonilise haigusega kaasneva funktsioonihäire kompenseerimiseks, üks ortoos jäseme kohta ühe aasta jooksul
  • vähemalt 19-aastasele patsiendile ägeda haigestumise või raske kroonilise haigusega kaasneva funktsioonihäire kompenseerimiseks, üks ortoos jäseme kohta kahe aasta jooksul.

Tervisekassa meditsiiniseadmete loetelu ja meditsiiniseadmete loetellu kantud meditsiiniseadme eest tasu maksmise kohustuse ülevõtmise kord