TRIRIDE – MUUDA ENDA RATASTOOL ELEKTRILISEKS

Triride elektriline ratastool

Triride elektriline ratastool kinnitub sinu aktiivratastooli külge ning muudab selle elektriliseks. Elektriline ratastool aitab sind kiiremini ja mugavamani punktist A punkti B. Triride’i saad võtta kaasa ka mugavalt lennukisse.

Triride on väike, kuid suurepärane abivahend, mille saate kinnitada oma aktiivratastooli külge, et muuta see elektriliseks ratastooliks või kui soovite kergeks, kompaktseks ja võimsaks elektriliseks skuutriks. Elektriline ratastool on mitmekülgne, kerge, atraktiivne ning uskumatu paindlikkuse ja kiirusega. Triride jaoks pole tõkkeid – kruusateed ja tugevad nõlvad on hõlpsasti ületatavad.

Seda on lihtne kasutada ja ratastooli külge kinnitada. Triride kaalub umbes 9 kilo ja see mahub ka väga väikestesse autodesse. Ilma mäluefektideta liitiumaku on pika tööeaga ja selle laadimine võtab umbes 4 tundi.

KOGEMUSLUGU MINU TUBLI ABIMEES – TRIRIDE’I VEORATAS

Olen liikumispuudega inimene (raske puue), kelle töö nõuab liikumist väga erinevates kohtades. Olen lavastaja, kes töötab oma teatris Tallinnas (VAT Teater), aga teen tihtipeale kaastööd erinevatele teatritele Pärnus, Rakveres, Tartus, Kuressaares ja olen töötanud ka raja taga. Töö on mulle oluline, sest armastan oma tööd ja Triride on aidanud mul seda teha ning märgatavalt parandanud mu elukvaliteeti.

Nägin esmakordselt sellist manuaalratastooli ette rakendatavat elektrilist veoratast ühel reisil. Sattusin samasse hotelli koos liikumispuudega ameeriklasega, kes kasutas Firefly veoratast. Taustauuringut tehes selgus, et Ameerika Ühendriikidest veoratta toomine läheks liiga kalliks ja hiljem võiks hooldusega probleeme tekkida. Jõudsin interneti abil Triride veorattani ja seejärel ka juba Eesti oma ettevõtteni Hortus Medicus ja Alar Hakmannini, kelle kaasabil sai mulle sobilik veoratas kokku pandud ja ostetud.

Probleeme tekkis Sotsiaalministeeriumiga, sest meil ei toetata millegipärast abivahendite väljaostmist, vaid renti, samuti eelistatakse tihtipeale odavamaid ja ka viletsamaid variante. Seetõttu maksin ise täishinna, sest mulle ei sobinud Sotsiaalministeeriumi pakutud tingimused. Ma olen veendunud, et abivahend peab olema minu oma ja parim võimalikest, sest liikumispuude puhul mängivad alati nüansid. Ja neid nüansse on palju, sest iga puue on erinev ja iga liikumispuudega inimese vajadused on erinevad. Mina liigun palju, vahel ka lennukitega ja tähtis oli soetada maksimaalse võimsusega aku, mida lubatakse lennukisse. Triride võimaldas mul valida väga erinevate mudelite seast just mulle sobiv, piisavalt kompaktne ja võimas veoratas, mis suudab vedada minusugust päris rasket inimest näiteks ka Rakvere ja Vanemuise teatrimägedest üles.

AARE VALIS TRIRIDE’I KASUKS, SEST…

Pakutakse ka muude firmade veorattaid, mis jäävad kahjuks keerulisemates olude jänni. Veel üks väga tähtis nüanss – Triride on oluliselt kergem ja kompaktsem, seda on lihtne pakkida ka väikeautosse. Ilmselt on Triride üsna täiuslikuks arendatud ka sellepärast, et Triride’i looja tegi selle veoratta kõigepealt enda tarbeks, sest jäi ise ratastooli. Minu jaoks on see oluline asjaolu, mis torkab silma ka igapäevases kasutuses – asjad on läbi mõeldud.

Triride on andnud mulle oluliselt enam liikumisvabadust, võimaldades külastada mitmeid ettevõtmisi ja võtta ise ette aktsioone, mis muidu ei tuleks kõne allagi. Lisaks on Triride on andnud enam vaba aega ka minu abikaasale, kes ei pea enam mind päevast päeva autoga sõidutama ja oma ajagraafikut minu järgi sättima.

Töötasin möödunud talvel Kuressaare teatris ja jäin teatriproovist hotelli sõites lumetormi kätte, aga Triride vedas välja. Triride aitas mul teoks teha ka pikaaegse unistuse – veereda ringi Ateena Akropolisel, sest kirjutasin ja lavastasin kunagi oma teatris loo Vanast Kreekast ja külastasin tollal lugu ette valmistades ka tegevuspaiku Kreekas, aga siis ma sinna mäe otsa käte jõul trügima ei hakanud. Sel suvel tegin käigu veoratta abiga taganjärele teoks.

Triride on minu kindel soovitus!

Aare Toikka

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga