fbpx

Ostukorvis ei ole tooteid.

Kinesioteipimine

Kinesioteipimine on Jaapanis loodud terapeutiline protseduur, mida kasutatakse pehmete kudede verevarustuse parandamiseks ning lümfiringe aktiveerimiseks. Kinesioloogilise teibiga saab mõjutada ainult pindmisi lihaseid, kuna selle toime ei ulatu sügavale. Lümfiringet ongi seetõttu teipimisega hea mõjutada, kuna lümfisooned asetsevad suhteliselt pindmiselt.

Kinesioteibiga tõstetakse nahk üles ning õige paigaldamise puhul läheb teip kortsu. Naha ja nahaaluse koe vahel suureneb ruum, mistõttu saab veri ja lümf vabamalt voolata. Vahest on vaja inimesel valu puhul anda notsitseporitele (signaale vahendavad retseptorid) uus signaal, mis pärsiks valu tunnetust. Sellist signaali saab edukalt anda kinesioteibiga. Eelpool mainitu tõttu on see efektiivne meetod pehmete kudede vigastuste korral (näiteks lihasrebendid), valude või sundasenditest tekkivate lihaspingete puhul. Lümfitursete puhul saab õige teipimise meetodiga vähendada turset. Kinesioteibiga saab mingil määral ka traumeeritud piirkonda fikseerida. Teipimise puhul on täheldatud ka liigesliikuvuse suurenemist e. painduvust.

Kinesioteip on veniv akrüülliimi sisaldav teip, mis ei tekida allergiaid (v.a. juhul kui inimesel esineb allergia akrüülliimi vastu). Teip on kohandatud aktiivsele liikumisele ning peab vastu 3-5 päeva. Teip on veekindel ning sellega saab ilma mureta dušši all käia. Võrreldes sporditeibiga, mille eesmärk on piirata liikuvust, laseb kinesioteip tavapäraselt liikuda, võimelda või teha muid paranemisprotsessiks vajalikke aktiivseid harjutusi.

Kinesioteipi ei tohi kasutada nahakahjustuste ning veenilaiendite puhul. Kinesioteip ei liimu karvadele, seetõttu oleks vaja enne teipimist piirkonnast eemaldada karvad. Samuti ei saa teipi panna õlisele või kreemisele nahale.

Näidustused:

  • Lümfiturse
  • Spordivigastused
  • Liikuvuspiiratus
  • Ülekoormusvigastused
  • Valud
  • Lihaste rebendid
  • jne

PAKUTAV TEENUS ON MÕELDUD ÜHE PIIRKONNA TEIPIMISEKS. KUI VAJATE MITME PIIRKONNA TEIPIMIST, SIIS ON VAJA OSTA MITU TEENUST.

Broneeri teenus SIIN.