TAASTU VIGASTUSEST KIIREMINI RANDMETOEGA

Incrediwear randme tugiside ehk randmeortoos aitab valu ja põletiku puhul ning kiirendab taastumist peale traumat või operatsiooni.
Taastu vigastusest kiiremini – randmevigastused on üsna sagedased ning näiteks sulgpall ja tennis on sellised spordialad, mis nõuavad meie kätelt, randmetelt ja mõnikord ka sõrmedelt korduvaid liigutusi. Sellised korduvad tegevused võivad ärritada kõõluseid ja närve, mille tagajärjeks on lihasjõu puudumine, valu ja turse. Neid sümptomeid käsitletakse kui korduvkoormusvigastusi. Kõige tüüpilisem selline vigastus, mille all paljud inimesed kannatavad, on karpaalkanali sündroom, mida on kõige parem ravida kvaliteetse randmetoega.
 

MÕNED FAKTID KARPAALKANALI SÜNDROOMI KOHTA

Karpaalkanali sündroom tekib mediaannärvi pitsumisest karpaalkanalis. Karpaalkanal paikneb randme siseküljel ning kui see kanal aheneb, siis hakkab see mõjutama kanalist läbi jooksvat närvi. Tekivad paresteesiad, valu, tuimus ning surinad. Võib esineda ka valu kiirgumist küünarvarre, küünarliigese ning õla piirkonnas.

Tundlikkuse häired on pöidlas, nimetissõrmes, kolmandas ja osaliselt neljandas sõrmes. Sümptomid esinevad pigem öösiti ja eriti probleemi tekkimisel. Hiljem võivad häired esineda ka päeval. Tekkima hakkab pigistusjõu ja tundlikkuse langus. Valu ägeneb arvutitööl või auto juhtimisel, aga ka lihtsal kruusi tõstmisel ja hoidmisel.

KARPAALKANALI SÜNDROOMI SÜMPOTIMID

1) nõrgem käe haardumine
2) tuimus pöidlas, kolmes või isegi neljas esimeses sõrmes
3) asjade käest pillamine 
4) kipitav valutunne sõrmedes
5) valulik ja valutav tunne randme ümber
 

MILLISED ERINEVAD RADMETOED OLEMAS ON?

1) Pehmed randmetoed – pehmed randmetoed on käele mugavad kanda. Sellised ortoosid rannet tugevalt ei fikseeri, ent aitavad hoida siiski. Incrediwear pehme randme tugiside on just üks selline, mis kätt ei fikseeri, kuid aitab tegeleda hoopis valuga. Tugiside on valmistatud spetsiaalsest tekstiilist, mis sisaldab germaaniumi ja süsinikku ning seeläbi kiirendab vereringet. Kiirem vereringe leevendab valu, paistetust, aitab sõrmedes oleva tuimuse vastu ning parandab sõrmede liikuvust.

2) Tugevamad fikseerivad ortoosid – sellised ortoosid sobivad siis, kui on oluline rannet paigal hoida ning mitte seda uuesti vigastada. Sellised ortoosid on enamasti reguleeritavad ning need võimaldavad randme vastavalt vajadusele fikseerida. Sporlastic randmeoroos Manu-Hit on just selline ortoos, mis sobib randme immobiliseerimiseks ja stabiliseerimiseks.

3) Öiseks kandmiseks mõeldud tugi – Just karpaalkanali sündroomiga inimesed võiksid kanda sellist ortoosi, mida saab ka öösel kanda. Heaks ja mugavaks valikuks oleks siinkohal ka tsirkulatsioonikindadmis soodustavad vereringet ning on mõeldud vereringe kiirendamiseks külmade käte, valulike sõrmede ja sõrmede liikuvuse parandamiseks.

4) Kompressioontooted

5) Pöidla- ja randme fikseerimise lahased – Üheks selliseks on näiteks Thuasne ortopeediline pöidlatugimis on staatiline ortopeediline pöidlatugi pöidla ja randme-kämblaliigese fikseerimiseks.

Kuna õige randmetoe valimine võib olla keeruline, siis oleme Sinu jaoks alati olemas telefonil 656 7333 ja aadressil Kadaka tee 36. Hoolime Sinu tervisest ning ei jäta Sind murega üksi! 

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga