KEHV VERERINGE JALGADES? LOE, MIDA TEHA

Kehv vereringe jalgades, blogi
Kehv vereringe jalgades ei ole just eriti meeldiv. Kui olete üks neist, kellel nii on, siis olete tõenäoliselt tundnud selle seisundi kõrvalmõjusid. Nendeks võivad olla külmad jalad, kipitustunne jalgades, lihaskrambid ja piiratud liikumine. Kehv vereringe ning sellest tulenevad mõjud annavad ka hoobi igapäevaelule ja elukvaliteedile. Hea uudis on aga see, et see seisund ei ole muutumatu ning sellega ei pea leppima. Kirjutame järgnevas postituses, mis aitab jalgades vereringet kiiremaks saada.
 

MIS PÕHJUSTAB KEHVA VERERINGET JALGADES?

Vähene liikumine – Liiga palju istuvas asendis olemist võib mõjutada seda, palju jõuab verd jalgadesse. Hea oleks end vahepeal liigutada ning teha väikeseid muudatusi igapäevases rutiinis.
 
Liiga kitsad jalanõud – Kitsad jalanõud on küll tihti stiilsed (nt kontsakingad), aga jalgade tervise seisukohast on väga oluline, et jalanõud oleksid mugavad.
 
Suitsetamine – Ilmselt teavad kõik, et suitsetamine on tervisele kahjulik, et suitsetamine võib ka veresooni ahendada, mis toob omakorda kaasa kehva vereringluse.
 
Vajalike toitainete puudumine – Organismile vajalike toitainete tarbimine on kogu organismi, sealhulgas vereringe, nurgakivi. Vitamiinid ja mineraalained on väga olulised, kuna liigne naatrium võib veresoonte tööd mõjutada.
 
Vähene vee joomine – Organism vajas igapäevaselt vett, mitte ainult janu kustutamiseks, vaid ka vereringe toimimiseks. Kui keha ei saa vajalikku kogust vett, võib see põhjustada vere paksenemist ja vähendada toitainete transporti, mis omakorda aeglustab meie vereringet.
 
Stress – Kui keha aktiveerib “võitle või põgene” reaktsiooni, põhjustavad stressihormoonid veresoonte ahenemist, kuna keha valmistub tegelema ähvardava ohuga. Aja jooksul tähendab krooniline stress, et veresooned on pidevalt ahenenud, mis raskendab vere vaba voolamist, eriti jäsemetes, näiteks jalgades.
 
Olemasolevad terviseprobleemid – Mõnikord võib kehv vereringe viidata ka laiematele terviseprobleemidele. Kui sümptomid on püsivad ning süvenevad, võiks pöörduda arsti poole, kuna tegu võib olla ka suurema probleemiga.
 

MIDA TEHA, ET VERERINGE PARANEKS?

Liikumine – Liiga kaua ühes ja samas asendis viibimine võib põhjustada verevoolu stagnatsiooni. Korra kontorilaua tagant püsti tõusmine ja enda liigutamine on juba abiks.
 
Venitamine – Teatud venitused toimivad nagu õrn massaaž veresoonte jaoks, soodustades verevoolu kiirenemist. Venitused võivad olla lihtsad, näiteks varvaste liigutamine ja painutamine või pahkluu ringide tegemine.
 
Jalgade tõstmine – Mõnikord on jalgade seinale panek kõik, mida on vaja, et vereringe normaliseeruks. Jalgade tõstmine aitab verel liikuda tagasi südame suunas. Lisaks mõjub see ka lõõgastavalt.
 
Õiged toitained – Vereringet soodustavad toitained on näiteks lehtköögiviljad, rasvane kala, pähklid, seemned ja tsitrusviljad.
 
Vee joomine – Veri koosneb peamiselt veest, mistõttu võib see muutuda paksuks ja liikuda aeglasemalt läbi veenide ja arterite, kui organism ei saa piisavalt vett. Vesi on kui jõgi, mis vajab sujuvaks voolamiseks vett. Hüdratatsioon tagab, et veri suudab tõhusalt transportida hapnikku ja toitaineid, hoides nii teie jalad kui ka kogu ülejäänud keha tervena.
 
Vereringet kiirendavad tooted – Alates 2009. aastast on Incrediwear püüdnud revolutsiooniliselt muuta tervishoiu- ja sporditööstust toodetega, mis kiirendavad vereringet, et vähendada põletikku, leevendada valu, optimeerida jõudlust ja kiirendada taastumist. Incrediwear tooted on valmistatud spetsiaalsest kangast, mis sisaldav pooljuhtelemente. Aktiveerudes keha temperatuuri toimel hakkavad eraldama negatiivseid ioone. Tekkiv vibratsioon suurendab ja kiirendab verevoolu piirkonnas. Kiirem vereringe aitab tuua sihtpiirkonda rohkem hapnikku ja toitaineid, mis kiirendab organismi loomulikku paranemisprotsessi ja taastumist. Spetsiaalselt jalgadele on Incrediwear tootevalikus vereringet kiirendavad sokidmis võivad probleemi lahendamisele abiks olla.
 
Hoolime teie tervisest!

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga