KUIDAS HOIDA TREENIMISEL JÄRJEPIDEVUST?

Kuidas hoida treenides järjepidevust?

Kuidas hoida treenimisel järjepidevust? Kui trenni tegemise motivatsioon on raugemas ja trennis käimine jääb järjest harvemaks, siis sellest pole hullu midagi. Enamus inimestega juhtub seda, et mingil hetkel kaob motivatsioon. Sellest postitusest aga saad teada, mis aitab püsida trennilainel ning järjepidev.

MÄLETA OMA “MIKS” PÕHJUST

Kui motivatsioon hakkab kaduma, siis meenuta, miks sa üldse alustasid. Miks sa üldse tahtsid vormi saada? Igaühe “miks” on erinev ja siin ei ole õigeid ega valesid vastuseid. Võib-olla on põhjuseks väiksem kehakaal, tervislikum eluviis, olla võimeline laste või lastelastega ringi joosta või mõni muu endale oluline põhjus. Oluline igatahes see on, et “miks” põhjus on midagi, mis püsib meeles. Kui tunned trenni minemise ees vastumeelsust, siis meenuta seda põhjust ning tunnet, kuidas end tunneksid, kui see “miks” põhjus on saavutatud.
 

PREMEERI ENNAST

End saavutuste eest premeerimine võib aidata suurendada motivatsiooni ja anda stiimuli edasiliikumiseks ka siis, kui tegelikult ei viitsi või ei taha. Preemiaks võivad olla uued trenniriided, jooksutossud, Incrediwear trennist taastumist soodustavad spordiriided või uus spordikell. Mis iganes sind edasi utsitaks, sobib “auhinnaks” väga hästi.
 

SEA VÄIKSED JA SAAVUTATAVAD EESMÄRGID

Eesmärgi saavutamine võib olla uskumatult motiveeriv. Seetõttu, isegi kui töötad ühe suure üldeesmärgi nimel (näiteks poolmaratoni jooksmine), võivad väikesed vahe-eesmärgid anda sulle eduelamuse, mida vajad, et jätkata. Väikesed eesmärgid peaksid olema sobivas tasakaalus, kuid siiski saavutatavad. Näiteks kui olete praegu väga istuv, alustage sellega, et esitate endale väljakutse käia iga päev lõuna ajal 15 minutit jalutamas. Kui treenite võistluseks, püüdke järgmisel jooksul oma vahemaad veidi suurendada. Kui eelmisel nädalal käisite kaks korda jõusaalis, käige sel nädalal kolm korda.
 

VÕTA SÕBER PUNTI

Treeningkaaslase olemasolu ei tee treeningut mitte ainult lõbusamaks, vaid võib ka aidata kaasa sellele, et te päriselt ka treenite. Kui sul on sõber või pereliige, kes samuti püüab end vormi saada, siis miks mitte leppida kokku, et treenite koos ja toetate teineteist? Kui tead, et keegi ootab sind ja toetub sulle, siis on palju vähem tõenäoline, et unustad oma äratuse ja jätad jõusaalitreeningu vahele.
 

PROOVI MIDAGI UUT JA LEIA ENDALE SOBIV TREENING

Kui sa tegelikult ei naudi jõusaalis käimist, siis pikemas perspektiivis võib see üsna vastumeelseks muutuda. Või kui vihkad jooksmist, aga siiski sunnid end jooksma, siis võib-olla ei ole see lihtsalt õige spordiala? Kui me leiaksime endale sellise spordiala, mille harrastamist me tõesti naudime, on trenni minna palju lihtsam. Mõtle, kui mõnus on minna ootusärevusega trenni vs vastumeelselt – kumma variandi sa valiksid?
 

VÕTA AEGA PUHKAMISEKS

Trennivabade päevade võtmine on ülioluline. Mitte keegi ilmselt ei viitsi iga päev trenni teha, ent ka taastumise koha pealt on väga oluline ka regulaarselt puhata. Igapäevaselt treenides on väga lihtne end üle koormata ning siis tekivad ka vigastused lihtsamini. Trennivabadel päevadel saab ka meel trennist puhata, mis teeb järgmine kord trenni mineku vaimselt kergemaks.
 

LEIA KEEGI, KES TOETAB

Treeningute järjepidevuse ja eesmärkide saavutamise suurendamiseks võib kasutada ka treeningu jälgimisseadmeid või personaaltreenerit. Tänapäeval on palju erinevaid äppe, mida kasutada ning mis aitavad motivatsiooni hoida. Samamoodi näeme me täna juba igapäevaselt jõusaalis inimesi personaaltreenneriga treenimas.
 
Loodame, et nendest nippidest oli kasu ning leiad siit kas või ühe nipi, mida järgmine kord kasutada. Liikumine on mõnus ning eriti suvisel ajal. Naudime seni, kuni seda veel on.
 
Toredaid trennielamusi!

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga