ALASELJAVALU?

Alaseljavalu kõndimise ajal - kuidas sellega hakkama saada?
Alaseljavalu kõndimise ajal – kuidas sellega hakkama saada?
 
Kõndimine on meie peamine liikumisviis ja igapäevane vajadus. Valu käes kannatavale inimesele võib see olla aga põhjuseks, miks liikuda ei saa. Kuigi liikumisest loobumine võib kõlada hea lahendusena, siis jagame tänases postituses mõningaid nippe, kuidas valule leevendust leida nii, et jalutuskäikudest loobuma ei peaks.
 

ÕIGED JALANÕUD

Üks alaseljavalu suurimaid süüdlasi võivad olla jalanõud, mis põhjustavad või süvendavad alaseljavalu. Jalanõudest võib mõelda nagu löögipehmendajast – iga kord, kui astute, lööb jalg vastu maad, mis omakorda saadab löögi tagasi kergelt läbi jala. Head jalanõud aitavad seda lööki pehmendada. Kui jalanõud on kulunud või kehva kvaliteediga, siis läheb iga sammuga kaasnev löök otse põlvedesse ja alaselga. See on põhjus, miks jalanõud võiksid olla kvaliteetsed ja et nad pakuksid kõndimisel tõhusat pehmendust ja tuge.
 

PANE TÄHELE OMA KEHAHOIAKUT

Õige kehahoiak on niivõrd oluline (täpsemalt oleme sellest kirjutanud SIIN), kuid see igapäevaelus väga kergesti ununeda. Kehv kehahoiak on üks peamisi alaseljavalu põhjuseid, sest nö lösakil olemine võib avaldada survet selgroole ja nõrgestada seda toetavaid lihaseid. Kõndides pange tähele oma rühti – mida parem kehahoiak, seda suurema tõenäosusega saate valuvabalt liikuda.
 
Õige kõndimisasend näeb välja selline:
 
  • selg püsti ja sirges asendis
  • pilk üleval
  • õlad lõdvestunult tagapool
  • puusad ja vaagen hoidke vabas asendis ilma alaselga kumerdamata
  • sammumine olgu kerge
Mõelge oma kehahoiakule kogu päeva jooksul – mitte ainult kõndimise ajal. Kui te töötate istuvas asendis, siis on üsnagi tõenäoline, et head hoiakut te kogu tööpäeva vältel hoida ei suuda – ent see on äärmiselt oluline. Hea kehahoiaku säilitamine kogu päeva jooksul on üks parimaid harjumusi, mida saame tervise heaks kujundada.
 

PÜSI AKTIIVNE 

Puhkus on loomulikult aeg-ajalt oluline, eriti kui teil on valus, kuid liikumine on siiski see, mis hoiab meid tervena. Istumine või lamamine võib tunduda mõistlik idee, et valu leevendada, kuid pikas perspektiivis võib see teha rohkem kahju kui kasu. Liiga palju puhkust võib süvendada seljavalu ja viia pinguldunud ja nõrgenenud alaseljalihaste tekkimiseni. Aktiivsena ja liikumises püsimine aitab lihastel püsida tugevana.
 
Tugevad lihased aitavad ka toetada selgroogu, vähendades kõndimise ajal sellele avalduvat koormust. Kõndimine on parim tegevus, millega alaseljavalu korral jätkata. Kasuks tulevad tegevused nagu venitamine, võimlemine ja jooga parandavad liigeste paindlikkust, võimaldades suuremat liikumisulatust. Oluline on konsulteerida ka arstiga, et leida üles valu põhjus ning järgida arstipoolseid soovitusi. Eriti vajalik on see siis, kui liikumine on siiski liiga valus või lausa võimatu.
 

SELJATOE KASUTAMINE

Kui seljavalu jätkub või aktiivne tegutsemine tundub olevat liiga valus, võite vajada veidi lisatoetust, näiteks seljatuge. Seljatugi aitab selgroolt koormust vähemaks võtta ning aitab hoida õiget kehahoiakut. Incrediwear seljatugi ei aita mitte ainult toetada selgroogu, vaid aitab ka kaasa keha loomulikule paranemisprotsessile. Incrediwear seljatugi on valuvastase toimega – tugi aitab kiirendada vereringet ning seeläbi leevendab valu. Kiirem vereringe toob probleemsesse piirkonda rohkem hapnikku ja toitaineid, mida organism paranemiseks vajab.
 

Incrediwear seljatuge ja keha tugisidet saab soetada Tervisekassa soodustusega digiretsepti olemasolul. Retsepti saab küsida enda perearstilt.

Hoolime teie tervisest!

 

KASUTATUD ALLIKAD

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga