SELJAVALU – 7 FAKTI, MIDA SA ILMSELT EI TEADNUD

Seljavalu - 7 fakti
Seljavalu on paljude inimeste ühine võitlus. Kui leiad end istudes ebamugavustundest vähkremas või veedad unetuid öid võitluses halastamatu alaseljavaluga, siis ei ole sa kaugeltki üksi.  Nii seljavalu kui alaseljavalu mõjutavad lugematul hulgal inimesi kogu maailmas. Toome järgnevalt välja 7 fakti, mis aitavad teil saada ülevaate sellest laialt levinud tervisemurest ning leida võimalusi oma heaolu ja mugavuse parandamiseks.
 

1. ÜLE 540 MILJONI INIMESE ÜLE MAAILMA KANNATAB SELJAVALU

Seljavalu kannatab üle maailma enam kui 540 miljonit inimest, mis näitab, kui paljud selle vaevusega kokku puutuvad. Seljavalu on rohkem kui väike ebamugavustunne ning sellel võib olla suur mõju tervisele ja heaolule.
 

2. ALASELJAVALU ON KÕIGE LEVINUM SELJAVALU LIIK

Ülemaailmse statistika järgi kannatab 7,5% inimestest kogu maailmas just konkreetselt alaseljavalu, mis teeb sellest kõige levinuma seljavalu vormi. Alaseljavalu võimalikud põhjused võivad olla järgmised: kehv kehahoiak, raskete asjade tõstmine, kudede kahjustused ja degeneratsioon nimmepiirkonnas.
 

3. UMBES 40% KONTORITÖÖTAJATEST KANNATAB SELJAVALU

Seljavalu tekkimine on sageli seotud tööga, eriti nende puhul, kes töötavad pigem kontoris. Seljavalu peamiseks põhjuseks on pikaajaline istumine, mis võib vallandada närvidega seotud valu-spasmi-valu tsükli, mis mõjutab mitte ainult selgroogu, vaid ulatub ka puusadesse ja ristluu piirkonda. Uuringud näitavad, et paremini kujundatud töökohad (reguleeritava kõrgusega lauad ja õige ekraani kõrgus) aitaksid kaasa selle probleemi lahenemisele. Hea nipp on ka iga natukese aja tagant enda asendit vahetada – selleks võib kasutada näiteks telefoni alarmi, et oleks meeles asendit muuta.
 

4. PEAAEGU IGAL TEISEL EAKAL ON SELJAPROBLEEMID

Kroonilise alaseljavalu risk suureneb vanusega. Ilmselt teame me kõik mõnda vanaema-vanaisa, kes vahel ikka räägib, kuidas selg häda teeb. Ameerikas hiljuti läbi viidud uuring näitas, et 46% 65-aastastest ja vanematest täiskasvanutest on viimase kolme kuu jooksul kogenud seljavalu, mis on sageli tingitud loomulikest füsioloogilistest muutustest. Selline tulemus näitab selgelt, kui levinud on seljavalu. Seljavaluga kimpus olevatel inimestel on sellises olukorras kindlasti abi füsioteraapiast.
 

5. KROONILINE SELJAVALU HÄIRIB MAGAMIST

Uni ja valu on omavahel tihedalt seotud. Kui inimesed kannatavad öösel seljavalu käes, on ka automaatselt uni sellest kehvem ja lühem. Piisav ja kvaliteetne uni aitab meie lihastel lõõgastuda ja vältida piimhappe kogunemist, pakkudes leevendust ja taastumist päevasest füüsilisest pingutusest. Uni ja tervis on liiga tähtsad, et selles osas järeleandmisi teha. Üheks lahenduseks võib olla Incrediwear selja tugiside, mis aitab leevendada valu ja kaebusi seljapiirkonnas, aga samas on piisavalt õhuke ja mugav ka öösel kandmiseks.
 

6. SELJAVALU ON ÜKS PEAMISI ÜLEMAAILMSE TÖÖVÕIMETUSE PÕHJUSI

Seljavalu on midagi enamat kui lihtsalt ebamugavustunne – see võib olla isegi töövõimetuse põhjuseks. Mitmete andmete kohaselt on seljavalu üks peamisi töövõimetuse põhjuseid kogu maailmas. See murettekitav asjaolu võiks kindlasti anda lisamotivatsiooni, et enda murele hakata lahendust otsima.
 

7. SELJAVALU VÕIB MÕJUTADA VAIMSET TERVIST

Krooniline seljavalu ei mõjuta mitte ainult füüsilist heaolu, vaid võib ka vaimsele tervisele tugevalt mõjuda. Vaimne ja füüsiline tervis on omavahel tugevalt seoses ja mõlemad mõjutavad üksteist. Pidevas valutundes elamine on igati koormav ja ränk vaimsele heaolule. Kui üheks lahenduseks on füsioterapeudi külastus, kuhu saab tasuta läbi Tervisekassa tulla, siis teiseks lahenduseks on erinevad seljaortoosid. Ka seljaortoose on võimalik soetada Tervisekassa soodustusega ning retsepti saab küsida enda perearstilt.
 
Kui vähegi tunned, et on aeg seljavalule leevendust otsida, siis oleme sinu jaoks olemas ja leiame koos sobivaima lahenduse.
 
Kasutatud allikad:
 

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga