PÕLVETUGI – MILLEKS JA KUNA KANDA?

Põlvetugi

Põlved on kaasatud enamikesse liigutustesse, mis me päeva jooksul teeme. On ütlematagi selge, et need võivad igapäevaselt väga palju kuluda ning nende puhul, kes elavad aktiivselt või teevad sporti, võib põlv olla eriti haavatav liiges. Põlvedele avalduv suur surve ja koormus võivad põhjustada mitmesuguseid haigusi, vigastusi ja üldist valu. Seetõttu otsivad paljud inimesed tänapäeval vahendeid, mida nad saaksid kasutada põlveprobleemide vastu võitlemiseks ja põlvede kaitsmiseks tulevaste vigastuste eest.

KUIDAS INCREDIWEAR PÕLVETUGI TOIMIB?

Incrediwear põlvetuge kandes aktiveerub see soojuse abil, mida keha loomulikult eraldab. Kangasse spetsiaalselt õmmeldud pooljuhid vabastavad infrapunalained, mis tungivad naha sisse ja vibreerivad rakke. See protsess annab teie kehale märku, et põlvepiirkonnas kiireneb vereringe. Kui vereringe kiireneb, saab see ka rohkem hapnikku ja toitaineid, mis on paranemise jaoks väga olulised. Selline protsess aitab vähendada põlvepiirkonnas valu ning põletikku ja hoida põlve jõudlust.

MIKS KANDA INCREDIWEAR PÕLVETUGE?

Incrediwear põlvetoes kasutatav uuenduslik tehnoloogia aitab teie põlvedel funktsioneerida nii nagu peab. Incrediwear põlvetuge kannavad paljud sportlased, aktiivse elustiiliga inimesed ning vigastustest/traumadest taastuvad inimesed. Samuti aitab põlvetugi neid, kelle põlved saavad suuremat koormust, et valuvabalt oma toimetusi teha. Põlvetuge võib kanda 24/7 ehk see sobib ideaalselt kandmiseks nii ennetavalt kui pärast pingutust/vigastust taastumise ajal – kui vereringe piirkonnas paraneb, aitab see kiiremini taastuda. Põlvetoe täpsema informatsiooni leiad SIIT!

KOMPRESSIOONTOODE VS PEHME INCREDIWEAR PÕLVETUGI

Kui kanda traditsioonilist kompressioontoodet põlvel, siis surub see põlve piirkonna kokku. Ajutiselt võib see sümptomeid vähendada, kuid kompressiooni kasutades mitte ei kiirendata vereringet, vaid aeglustatakse. Selleks, et valu tekitav piirkond saaks paraneda, on väga oluline normaalne vereliikumine, sest veri sisaldab hapnikku ja toitaineid. Kliiniliste uuringutega on tõestatud, et Incrediweari spetsiaalsest materjalist valmistatud põlvetugi kiirendab verevoolu kuni 22,2%.

MILLISTE NÄIDUSTUSTE PUHUL ON PÕLVETOEST KASU?

  • JOOKSJA PÕLV/HÜPPAJA PÕLV
Jooksja põlv ehk patellafemoraalse valu sündroom tekib põlve esiosal sügava tuikava või terava valuna. Peamiselt tekib valu koormusel (eriti nõlvast alla joostes), põlvitades, sügavalt kükitades või treppidest üles kõndides. Jooksja põlve põhjustab põlve ees asuva patella ärritus, millest tuleneb valu patella ülaosasse. Hüppaja põlve sündroom annab valuna märku patella alaosas ning tekib tihti hüppealasid harrastavatel sportlastel (võrkpall, korvpall, tennis).
  • SIDEMETE REBENDID

Sidemed ehk ligamendid ühendavad luud teiste luudega ja annavad kogu keha liigestele stabiilsuse ja tugevuse. Põlves on neli peamist sidet – eesmine ristatiside (ERS, ACL-anterior cruciate ligament), tagumine ristatiside (TRS, PCL-posterior cruciate ligament), mediaalne e. keskmine kollateraalside ja lateraalne e. külgmine kollateraalside. ACL ja PCL tagavad põlveliigese eesmise ja tagumise stabiilsuse ning kollateraalsidemed tagavad põlveliigese külgmise stabiilsuse.

  • NIHESTUSED/VENITUSED
Põlve nihestused ei ole nii tõsised kui sidemete rebendid, kuid need võivad siiski olla valulikud ja nõuavad taastumist. Põlve nihestus on väga levinud vigastus sportlaste seas, eriti neil, kes mängivad kontaktspordialasid nagu jalgpall ja korvpall.

Limapauna e. bursa põletik on bursiit. Bursad asuvad tavaliselt kõõluste ning luude vahel takistamaks hõõrdumist. Bursiidi korral on tegemist limapauna seina paksenemisega, suurenenud eritusega ja selle kogunemisega limapauna. Haigus avaldub peamiselt tursega, kerge valuna ning on üldiselt hästi ravitav. Harvem võib vaja minna kirurgilist ravi.

  • OPERATSIOONIST TAASTUMINE

Pärast operatsiooni on taastumine väga oluline ning Incrediwear vereringet kiirendav põlvetugi aitab sellest kiiremini paraneda.

  • ILMA VIGASTUSETA

Põlvetoe kandmiseks ei pea olema end tingimata vigastanud. Põlvetuge võib kanda ka ennetavalt, et vigastust/valu üldse ei tekikski nii puhkamise ajal kui liikumises olles.

KOKKUVÕTE

Incrediwear põlvetugi sobib kõigile – nii professionaalsetele sportlastele, aiatööde armastajatele, tihti liikumises olevatele inimestele kui ka vanuritele, et leevendada vanusest tulenevaid iseärasusi. Tuge võib kanda kogu aeg nii ennetavalt, liikumises olles kui ka pärast taastumisel. Kogu Incrediwear tootevaliku leiad SIIT!

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga