fbpx

Ostukorvis ei ole tooteid.

TAASTU MAGADES

TAASTU MAGADES

Kas teadsite, et magades saate Incrediweariga veelgi kiiremini taastuda? Suurendades verevoolu ja vähendades põletikku puhkeolekus, optimeerite oma keha loomulikku taastumisprotsessi. Hommikul, kui ärkate, tunnete end värskena ja valmis uutele väljakutsetele vastu minema. Tundub, nagu sa poleks kunagi trenni teinud!

TAASTUMINE ÖÖSEL

UNE TÄHTSUS

Miks on pärast treeningut või mis tahes muud rasket füüsilist tegevust oluline piisavalt magada? Paljud on teadlikud sügava une mõjust vaimsele seisundile – kui olete kunagi isiklikult proovinud enne eksamit terve öö üleval olla, on tõenäoline, et järgmisel päeval ei ole te vaimselt väga võimekas. Uni taastab teie aju.

Kuid paljud meist ei mõista, kui palju mõjutab uni teie füsioloogiat. See mõjutab lihaste paranemist, toimib liigestele, kõõlustele, sidemetele, luudele, hormoonidele, hingamisfunktsioonile ja muule.

Kui me oma keha füüsilise jõudluse kaudu pingutame, näiteks teeme trenni või tugevat füüsilist tööd, siis tekivad lihastes mikroskoopilised rebendid, luukude laguneb veidi, süda väsib tugevamalt pumpamisest, liigeste ümber olevad sidemed ja kõõlused venivad välja jne.

Selle “kahjustuse” tulemusena lülitub meie keha ümber parandusrežiimile – ressursid suunatakse kudede toitainetega varustamiseks, eesmärk on tulla tagasi varasemast veel tugevamana.

Kuigi see protsess toimub kohe pärast rasket treeningut või füüsilist koormust, kui oleme veel ärkvel, tuleb selleks siiski kasutada palju kehas olevaid ressursse, et meie funktsioneerimine püsiks. Tõeline taastumine algab alles siis, kui me magame, sest meie organsüsteemide funktsioneerimine aeglustub ja jätab rohkem aega ja ressurssi taastumisele.

Allpool vaatleme mõningaid spetsiifilisi protsesse, mis toimuvad magamise ajal ja mis aitavad teil pikka,  füüsilist aktiivsust täis, päeva tagasi tulla.

MAGAMINE KIIRENDAB VEREVOOLU

Sügavama REM-une (kiire silma liikumine) ajal toimub paljudes kudedes, sealhulgas lihastes, verevoolu oluline tõus. Veri toob endaga kaasa hapnikku ja toitaineid kahjustatud piirkondadesse, aidates kaasa rakkude taastumisele, kudede paranemisele, lihaste kasvule ja lihaste taastumisele.

UNI AKTIVEERIB HORMOONID

Unetsükli mõnes etapis, sealhulgas mitte-REM-une ajal, saadab teie keha signaale hüpofüüsile, aktiveerides selle, kasulike hormoonide vabastamiseks. Sellesse tervendavate hormoonide kaskaadi kuulub GH ehk kasvuhormoon. Koos vere toitainetega aitab kasvuhormoon kaasa rakkude paranemisele ja kudede taastumisele, suurendades sportlikku jõudlust.

VÄHENEB PÕLETIK

Suure intensiivsusega treeningu ajal kahjustatud koed muutuvad põletikuliseks ning organism hakkab rakke ja kudesid parandama põletikust. See on teie keha loomulik toimemehhanism. Une ajal vabaneb kehast aine nimega prolaktiin, mis aitab reguleerida põletikku. Vähem põletikku tähendab, et teie keha saab tõhusamalt ja kiiremini taastuda.

ÕIGE UNI VÄHENDAB STRESSIHORMOONE

Stressihormoonid, nagu kortisool, on kehale kasulikud kehalise aktiivsuse ajal – need aitavad kudesid pingutuseks ette valmistada. Stressihormoonide probleem seisneb selles, et nad pärsivad ka teie immuunsüsteemi. Kui me saame piisavalt magada, langeb kortisooli tase märkimisväärselt, võimaldades meie immuunsüsteemil oma tööd teha ja rakke parandada.

KUI PALJU MAGADA ?

Kui soovite teada, kui palju und on vaja, et anda oma kehale piisavalt aega puhata ja taastuda, võib see olla veidi rohkem, kui olete harjunud. Kuigi üldine soovitus on, et täiskasvanud peaksid öösel magama seitse kuni üheksa tundi, võiksite proovida keha taastumise optimeerimiseks oma uneaega pikendada.

Mida rohkem magad, seda kõrgem on GH ja lihaste glükogeeni (peamine metaboolse kütuse allikas) tase kehas. Lisaks on pikema une korral vähem tõenäoline, et teil tekiks lihasvigastus ja suurema tõenäosusega vähenevad valud. Tegelikult võib ebapiisava une korral teie lihaskude väheneda, mille tulemuseks on lihasmassi kaotus. Kui teile on taastumine oluline, siis võiks uneaeg jääda vahemikku 8-10 tundi.

KUIDAS SAADA TAASTUMISEKS PAREM UNI?

Inimesed soovitavad lugematul hulgal näpunäiteid paremaks uneks, mis võib tunduda pisut üle jõu käiv. Oleme koondanud oma 5 parimat soovitust hea une saamiseks.

TEHNOLOOGIA VÄLJA

Kuigi on ahvatlev uinuda oma lemmiktelesaate helide saatel või surfata sotsiaalmeedias vahetult enne magamaminekut, võite sellega rikkuda oma võimaluse korralikult magada. Tehnoloogia ergutab teie meelt, muutes uinumise raskemaks ning ekraanidelt kiirgav sinine valgus häirib unehormooni melatoniini loomulikku tootmist.

Proovige 30 minutit kuni tund enne uinumist kõik elektroonikaseadmed välja lülitada ja lülitage mobiiltelefon hääletule režiimile.

MAGAMAJÄÄMISE RUTIIN

Kui teil on raske varem magama minna, vajate tõenäoliselt järjepidevat magamamineku rutiini. Kui teete igal õhtul enne magamaminekut sama kolm kuni viis tegevust, aitab aju ära tunda, millal on aeg magama minna.

Teie öine rutiin peaks koosnema mõnest rahustavast tegevusest, mida tehakse igal õhtul samaaegselt ja samas järjekorras. Näiteks raamatust peatüki lugemine, tassi tee joomine või lühikese meditatsiooni harjutamine.

TREENING

Kolmkümmend minutit mõõduka koormusega aeroobse treeninguga tegelemine päeval tõstab teie unekvaliteeti samal ööl. Kui aga teete juba trenni ja teil on raskusi järjepideva ja kosutava unegraafiku hoidmisega, võiksite treeninguaega muuta.

Treenimine vabastab teie kehas endorfiine ja tõstab keha sisetemperatuuri, mis hoiab teie keha aktiivsena ja erksana. Kuigi on ideaalne treenida hommikul või varajasel pärastlõunal, saate siiski korralikult magada ka siis, kui treenite vähemalt üheksakümmend minutit enne magamaminekut.

MAGAMINE INCREDIWERIGA

Niisiis, kuhu sobib Incrediwear seoses taastumisega magamise ajal? Incrediweari tooted aitavad oluliselt kaasa ühele protsessile, mis toimub magamise ajal – verevoolule. Kangas olevad pooljuhid kiirendavad verevoolu sellesse piirkonda.

Põhimõtteliselt kiirendab Incrediwear teie taastumist magamise ajal. See annab teile bioloogilise tõuke, et ärgata värske ja taastununa.

 

Kuigi kõik Incrediweari ortoosid, toed ja tugisidemed seda teevad, on meie kõige populaarsemad unetooted tugisukad. Nende hingavus tagab öise mugavuse ja nende suure piirkonna katvus aitab kaasa kogu alajäseme kiiremale taastumisele.

Tutvu ka teiste INCREDIWEAR toodetega SIIN.

Parema une tagab ka hea padi.

 

Leave a Comment

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga