ÜLETREENIMINE, SELLE MÄRGID JA KUIDAS SELLEST HOIDUDA

Incrediwear verevarustust parandav elastikside

Ületreenimine võib juhtuda nii, et ise ei saagi sellest kohe aru. Me kõik tahame saada oma treeningutest võimalikult palju kasu ja maksimeerida tulemusi, kuid mõnikord teeb enese survestamine rohkem kahju kui kasu. Siiski võivad sportlased lõpuks oma keha rohkem survestada, kui nad peaksid ja üle treenida. Ületreenimine on levinud probleem, et seda nimetatakse sageli ületreenimise sündroomiks (OTS). OTS võib põhjustada lihasvigastusi, stressimurdeid, haigusi ja muud. Kokkuvõttes on ületreenimine teie treeningu edenemisele kahjulik, kuid tunnuste tundmine võib aidata teil jääda terveks ja võtta treeningutest maksimumi.

Olenemata sellest, kas oled kogenud sportlane või lihtsalt keegi, kes armastab trenni teha, on teinekord keeruline aru saada, millal tuleks treenimist vähendada. Kui oled tähelepanelik järgnevate märkide osas, siis saad seda ära hoida.
 

1. JÄRJEPIDEV LIHSASVALU

Pidev lihasvalu on üks kõige tavalisemaid ületreeningu sümptomeid. Lihasvalu võivad tunda nii kogenud sportlased kui ka tavalised trenniharrastajad. Arvatakse, et see valulikkus tuleneb mitmest tegurist, sealhulgas piimhappe kogunemisest, sidekoe kahjustusest ja muust. Valulikkus on loomulik reaktsioon uuele treeningule või intensiivsuse järsu suurenemisele. Valulikkus peaks siiski mõne päeva pärast kaduma, kui teie lihased taastuvad ja kohanevad tegevusega. Kui teie lihased on pidevalt valusad, siis olete tõenäoliselt ületanud oma treeningueesmärke. Jalgade lihsasvalu vastu aitavad näiteks Incrediwear sääre tugiside ja verevarustust parandavad spordisokid Sport.

2. LÜHIKE TAASTUMISAEG

Kuigi eesmärkide saavutamine on oluline, siis on samamoodi väga oluline planeerida piisavalt pikk taastumisaeg. Kui märkate, et teie lihased on pärast puhkust ikka veel kurnatud, siis on taastumisaeg olnud liiga lühike. Pärast intensiivsemaid treeninguid on loomulik, et taastumiseks on vaja veidi rohkem aega. Kiiremini aitavad jalgadel taastuda Incrediwear tsirkulatsioonisokid.

3. TULEMUSLIKKUS

Kui me märkame, et tulemused ja edusammud aeglustuvad, võtame seda tihti märgina, et peame rohkem pingutama. Teinekord võib asi ka vastupidine olla. Mõnel juhul võib teie sooritusvõime hakata vähenema ülekoormuse tõttu, sest lihased ei suuda tempoga sammu pidada. Treenides liiga palju, ei ole teie kehal piisavalt aega taastumiseks ja uute lihaste ehitamiseks.

4. ENERGIAPUUDUS JA KROONILINE VÄSIMUS

Ületreenimine võib lõpuks mõjutada mitte ainult teie treeningu tulemuslikkust, vaid ka muid aspekte igapäevaelus. Liigne treenimine võib lõpuks viia läbipõlemiseni ning läbipõlemist kogedes on keeruline säilitada energiat oma igapäevases rutiinis. Kui te treenite endiselt sama palju, aga samas olete töö juures pidevalt väsinud ega leia sama palju energiat enda muude tegevuste ja hobide jaoks, kui trennitegemiseks, siis on see märk, et olete treenimisega üle pingutanud.
 

5. VÄHENENUD MOTIVATSIOON

Viies tavaline märk ületreenimisest on see, et teil on raske jõuda jõusaali  või teha kiiret kardiotrenni. Puuduvad motivatsioon ja innukus. Meil kõigil on päevi, mil me ei taha aeg-ajalt jõusaali minna, kuid kui see muutub mustriks, võib see olla märk sellest, et teie keha palub teil aeglustada.

6. HORMOONID TASAKAALUST VÄLJAS

Teie keha tugineb stressihormoonidele, et keha teaks, kuidas reageerida erinevas olukordades. Kaks kõige olulisemat hormooni on kortisool ja adrenaliin. Ületreenimine paneb keha pidevalt kortisooli tootma, kuid liiga palju kortisooli võib põhjustada lihaste lagunemist, suuremat isu suhkru järele, suurenenud rasvaprotsenti ja palju muud. Kui hormoonid ei ole tasakaalus, siis see võib mõjutada ka teie vaimset tervist, põhjustades meeleolu kõikumisi, raskusi stressiteguritega toimetulekuks, ärrituvust ja isegi keskendumisraskusi.
 

7. TERVIS

Kui olete end üle treeninud, ei ole väsimus ja kurnatus ainsad sümptomid, mis avalduda võivad. Kui tervis on üle koormatud, siis võib olla ka teisi füüsilisi mõjusid, mis mõjutavad südame-veresoonkonda, endokriinsüsteemi ja närvisüsteemi. Ületreeningule viitavad ka liigne kehakaalu langus, söögiisu kadumine, ebaregulaarne menstruatsioonitsükkel, vererõhu tõus, seedeprobleemid ja kõrgem puhkeoleku südame löögisagedus. Et vältida ületreenimist, on mõistlik alati kuulata oma keha ja pakkuda talle puhkust nii pikalt, kui vaja. Teiseks võtmesõnaks on tasakaal. Oluline on hoida tervislikku tasakaalu trenni tegemise, puhkuse ja muude tegevuste vahel. Proovi märgata ülevaltoodud märke, et keha üle ei koormaks. Kolmandaks toitke oma keha hea ja energiat andva toiduga. Keha vajab toitu nagu auto kütust. Viimane soovitus – kasutage tooteid, mis on mõeldud just kiiremaks taastumiseks ja vigastuste ennetamiseks. Incrediwear sarja toodetel on vereringet kiirendavd omadused, mis omakorda aitavad kiiremini taastuda, ennetada vigastusi, leevendada valu ja turset. Meie enimmüüdud ja populaarseim toode on Incrediwear põlveortoos, mis aitab teil valuvabalt matkata, joosta, golfi mängida, jalutada või võimelda.

Kogu Incrediwear sarjaga saad tutvuda SIIN!

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga