Taastu magades Incrediwear ortoosidega. Incrediwear ortoosid on valmistatud spetsiaalsest tekstiilist, mis sisaldab süsinikku ja germaaniumi, tänu millele hakkab probleemses piirkonnas veri kiiremini liikuma, leeveneb valu, alaneb põletik ja jäikus. Ortooside kandmine magamise ajal aitab optimeerida keha loomulikku taastumisprotsessi, suurendades verevoolu ja vähendades põletikku puhkamise ajal. Hommikul ärgates tunnete end värskena ja valmis uueks treeninguks. Incrediweari valikust kõige populaarsema ortoosi leiad SIIT!
UNE TÄHTSUS
Piisav uni on alati pärast treeningut või muud füüsilist tegevust oluline. Uni värskendab enesetunnet, taastab aju ning füüsilise keha. Kui me pingutame oma keha füüsilise soorituse kaudu, lagunevad koed – lihased saavad mikroskoopilisi rebendeid; luukude laguneb veidi; meie süda väsib, kuna peab rohkem verd pumpama; liigesed ja kõõlused liigeste ümber venivad. Selliste “kahjustuste” tagajärjel lülitab keha sisse taastamisrežiimi ning ressursid suunatakse kudede toitainetega täiendamisele. Selline protsess toimub kohe pärast rasket treeningut, kui oleme veel ärkvel, tuleb kehas kasutada veel palju ressursse, et hoida meid toimivana. Ümberehitus algab tegelikult siis, kui me magame, sest meie süsteemid aeglustuvad ja jätavad rohkem taastumisressursse kasutusse.
UNI KIIRENDAB VERERINGET
REM-une ajal suureneb märkimisväärselt paljude kehakudede, sealhulgas lihaste verevarustus. Veri toob hapnikku ja toitaineid kahjustatud piirkondadesse, aidates kaasa rakkude regenereerimisele, kudede taastumisele, lihaste kasvule ja taastumisele. Jalgade kiiremaks taastumiseks magamise ajal soovitame Incrediwear tsirkulatsioonisokke.
UNES VABASTAME KASULIKKE HORMOONE
Mõnes unetsüklietapis saadab keha hüpofüüsile ehk ajuripatsile signaale, mis aktiveerivad seda kasulikke hormoone vabastama. Üheks selliseks kasulikuks hormooniks on kasvuhormoon. Koos verest saadavate toitainetega aitab kasvuhormoon kaasa rakkude taastumisele ja kudede regenereerimisele, suurendades sportlikku jõudlust.
UNI VÄHENDAB PÕLETIKKU
Kudede põletik tekib, kui need kahjustuvad kõrge intensiivsusega treeningu ajal; see on teie keha loomulik märk sellest, et ta võitleb rakuprobleemiga. Une ajal vabaneb kehast teine aine, mida nimetatakse prolaktiiniks ja mis aitab reguleerida põletikku. Vähem põletikku tähendab, et keha saab tõhusamalt ja kiiremini taastuda.
KORRALIK UNI VÄHENDAB STRESSI
Stressihormoonid, nagu kortisool, on füüsilise tegevuse ajal organismile kasulikud, sest nad aitavad kudesid ette valmistada pingutuseks. Samas ka koormavad immuunsüsteemi, ent kui magame piisavalt, siis langeb kortisooli tase märkimisväärselt. See võimaldab omakorda meie immuunsüsteemil teha oma tööd ja parandada rakke.
KUI PALJU ME MAGAMA PEAKSIME?
Inimeste unevajadus on erinev, aga võib oletada, et kehal oleks piisavalt aega puhata ja taastuda, võib unetundide arv olla rohkem, kui siiani olete harjunud magama. Üldiselt võiksid täiskasvanud inimesed magama seitse kuni üheksa tundi. Korralikult magades on vähem tõenäoline, et teil tekib lihaskahjustus, ning tõenäolisemalt vähenevad ka kõik valud ja vaevused teie kehas. Tegelikult võib ebapiisava unehulga korral lihaskude väheneda, mille tulemuseks on lihasmassi vähenemine.
KUIDAS SAADA PIKEMAT JA KVALITEETSEMAT UND?
Esiteks – vältige tehnoloogiat. Kuigi on üsna ahvatlev uinuda oma lemmikfilmi saatel või vahetult enne magamaminekut sotsiaalmeedias aega veeta, siis tegelikult vähendavad sellised tegevused kvaliteetset und. Tehnoloogia stimuleerib meelt, mis omakorda raskendab uinumist, ning ekraanide sinine valgus häirib melatoniini loomulikku tootmist.
Teiseks – magamamineku rutiin. Kui teil on raske varem magama minna, vajate tõenäoliselt järjepidevat magamamineku rutiini. Kui teete igal õhtul enne magamaminekut kolm, kuni viis sama tegevust, aitab see teie ajul ära tunda, millal on aeg magama minna. Lisaks meeldib meie kehale väga, kui magamamineku aeg on igal õhtul sama.
Kolmandaks – füüsiline aktiivsus. Füüsiline koormus väsitab keha, ent trenni tegemine ei peaks toimuma vahetult enne magama minekut.
Neljandaks – Incrediweari tooted. Nagu eelpool mainitud, aitavad taastumisele kaasa Incrediwear ortoosid. Incrediweari tooted aitavad kaasa protsessile, mis toimub une ajal – verevoolule. Kangasse sisseehitatud pooljuhid vibreerivad rakke, mille tulemusel kiireneb vereringe. Tooted sobivad ideaalselt öösel kandmiseks, et taastumine kiirem oleks. Kui oled tubli jooksja, on taastumisel abiks nii Incrediwear sääre tugisidemed kui Incrediwear hüppeliigese ortoos, mis on populaarsed paljude jooksjate ja muud spordiala harrastavate inimeste seas. Kui harrastad rohkem tennist, sulgpalli või padelit, aitavad öösel taastuda Incrediwear küünarliigese tugiside ja Incrediwear õlatugi.